خانه / آموزشی / رویکرد خبرگزاری جمهوری اسلامی اعتماد سازی و نشاط در جامعه است

رویکرد خبرگزاری جمهوری اسلامی اعتماد سازی و نشاط در جامعه استبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی روز یکشنبه در دیدار رئیس و خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی استان کرمان با وی ، ضمن اشاره به اینکه خبرنگار می تواند با انتشار خبر خوب، تخصصی، فنی و صادقانه اعتماد عمومی را جلب کند افزود: این جلب اعتماد بسیار بزرگ و با ارزش است.
وی با بیان اینکه حدود 15 سال است که با خبرگزاری جمهوری اسلامی آشنا هستم اظهار کرد: ایرنا مرجع اخبار سایر رسانه ها است و بسیاری از رسانه ها اخبار خود را از ایرنا می گیرند و زمانی اخبار ایرنا به صحنه انتشار می آید رسانه ها و مردم به آن اعتماد و توجه می کنند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان تاکید کرد: اصل خبر یک ضرورت اجتناب ناپذیر و نیاز فطری برای بشر است و انسان ذاتا کنجکاو است لذا خبر در اذهان انسانها جاذبه دارد.
وی گفت: نگاه دینی عمیقی پشت خبر وجود دارد و آنقدر این نگاه ژرف است که انبیای الهی نیز کار اطلاع رسانی از جانب خدا به مردم را بر عهده دارند.
حجت الاسلام علیدادی افزود: خداوند انبیاء را که امین ترین افراد بشر هستند برای انتشار اخبار انتخاب کرده و لذا به همین دلیل پس خبر می تواند قداست داشته باشد.
به گفته امام جمعه کرمان همانطور که خبر می تواند سطح بالا و رفیع داشته باشد در صورت رعایت نکردن اصول و رسالت خبری اخبار می تواند تبدیل به عامل مخرب شده و جامعه را به انحطاط بکشاند لذا اطلاع رسانی جایگاه حساس و رسالت مهمی است.
نماینده مقام معظم رهبری در استان کرمان تاکید کرد: خبر جنبه انسانی بالایی دارد و خبر می تواند از مظلومان دفاع و ظلم روا داشته شده بر مظلوم را بخوبی اطلاع رسانی و نمایان کند بنابراین خبر اگر در راستای دفاع از مظلوم باشد در پیشگاه خدا ارزش ویژه ای دارد.
حجت الاسلام علیدادی گفت: از آنجا که خبر می تواند رویدادهای نشاط آور جامعه را منتقل کند پس خبر می تواند منشاء شادابی قرار گیرد و خبرهای ناگوار نیز می تواند انسان و جامعه را دچار خمودگی کند.
امام جمعه کرمان با بیان اینکه هر خبرنگاری باید در انتشار اخبار مصلحت سنجی کند و این به معنای خودسانسوری نیست ،تصریح کرد: هر خبری را در هر جایی و در هر زمانی نمی توان نقل کرد لذا باید با حفظ مصالح اخبار منتشر شود.
وی گفت: گاهی اوقات نشر برخی اخبار جامعه را دچار التهاب می کند لذا در خبر وظیفه شناسی، شجاعت، صراحت و امانت داری باید لحاظ گردد تا بتواند جامعه را در مسیر صحیح و مدار درست هدایت کند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با تاکید بر اینکه ایرنا مرجع اخبار رسانه ها است اظهار داشت: امیدواریم بتواند رسالت خود را در خطه پهناوری مانند کرمان همانطوری که تاکنون بخوبی انجام داده نیز ادامه دهد.
** ایرنا نارسایی ها را به فرصت تبدیل می کند
رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان کرمان نیز در این دیدار گفت: ایرنا با پرهیز از خودمحوری در اخبار، نارسایی های موجود در جامعه را از منافذ مختلف به مسئولان یادآوری و انتقال می دهد و به نوعی آن را به فرصت برای جامعه تبدیل می کند.
بهنام احمدی با اشاره به اینکه ایرنا دنبال زرد نویسی ،هیاهو و تیترهای کاذب نیست افزود: در واقع به دنبال جذابیت در اخبار هستیم اما نه به هر قیمتی.
وی اظهار کرد: ایرنا خبرگزاری رسمی کشور با بیش از هشت دهه فعالیت است و رویکرد ایجاد نشاط و امید در جامعه را دارد و به دنبال بیان اقدامات انجام شده در راستای ایجاد امید در جامعه است.
وی اضافه کرد: البته این رویکرد نشاط و امید بدین معنا هم نیست که ایرنا چشم خود را بر نارسایی ها می بندد بلکه همراه با بیان اقدامات انجام شده مدیران و دستگاههای اجرایی اگر در جایی نقیصه ای ببیند به آن خواهد پرداخت.
خبرنگار: نجمه حسنی** انتشار : بهنام احمدی *
3029/ 5054انتهای پیام /*


درباره gohari

پاسخ دهید