خانه / دسته‌بندی نشده / 50 شرکت خارجی برای حضور در همایش سرمایه گذاری سمنان اعلام آمادگی کردند

50 شرکت خارجی برای حضور در همایش سرمایه گذاری سمنان اعلام آمادگی کردندامیر خلیلی خواه روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : هشت هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه سرمایه گذاری در سمنان با فعالان اقتصادی منعقد شده است و در این همایش تخصصی 300 شرکت تولیدی و صنعتی برای افزایش آگاهی از زیرساخت های طبیعی، معدنی و گردشگری و صنعتی شرکت می کنند.
وی اظهار داشت : در دولت دوازدهم همبستگی بسیار مطلوبی برای کاهش نرخ بیکاری وجود دارد و برگزاری همایش های سرمایه گذاری مسیری صحیح برای افزایش اشتغال در استان است.
وی اضافه کرد : بانک های عامل استان در سال گذشته برای افزایش رونق تولید و اشتغال عملکرد مطلوبی داشتند و در سال جاری نیز براساس برنامه ریزی های انجام شده این اقدامات ادامه می یابد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان تصریح کرد : بیش از 70 درصد از تفاهم نامه سرمایه گذاری 27 هزار میلیاردی ریالی استانداری سمنان با بخش خصوصی که در 17 اسفند 94 منعقد شد در مرحله عملیاتی قرار دارد.
وی اضافه کرد : زیرساخت لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در نواحی و شهرک های صنعتی استان فراهم است و باید دستگاه های اجرایی با تدابیر راهبردی برای افزایش اشتغال در سمنان تلاش کنند.
خلیلی خواه ادامه داد : دولت دوازدهم برای چهار سال آینده برنامه های جامعی کاهش نرخ بیکاری در سمنان در دستور کار قرار داده و باید با شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری برای اجرای این برنامه ها اقدام کرد.
به گزارش ایرنا ، در دولت تدبیر و امید در استان سمنان 87 طرح با سرمایه گذاری 6 هزار و 575 میلیارد تومان تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شد.
در استان سمنان بیش از هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم 38 درصدی در اشتغال این استان دارد، سال 95 از استان سمنان بیش از 323 هزار تن کالا با ارزآوری 143 میلیون و 405 هزار و 816 دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال 94 حدود 17 درصد افزایش داشت.
7339/6026
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


درباره gohari

مشاهده بیشتر

شهید رحیمی ایثارگری از قشر آموزش و پرورش گلستان

این شهید که در مدت حضورش در جنگ تحمیلی فرماندهی گروهان …

پاسخی بگذارید