فرنگی کار جوان شیرازی که اکنون آخرین سال حضور خود در تیم ملی نوجوانان را سپری می کند و خود را برای مسابقات اردن آماده می کند، امیدوار است حضور در بازی های آسیایی را با تیم ملی بزرگسالان تجربه کند.

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان از 25 تا 5 خردادماه در شیراز اردو زد و زیر نظر حمید باوفا در سالن کشتی امید نوروزی تمرین کرد.

سه حواشی پرامید شیرازی نیز در این اردو حضور داشتند که شاخص ترین چهره در این میان امیررضا ده گرگی بود. دارنده دو مدال طلای نوجوانان آسیا، یک مدال طلای نوجوانان جهان، یک مدال طلای المپیک جوانان و یک مدال طلای جوانان جهان که در بسیاری از مسابقات دیگر نیز مدال کسب کرده است.

او قبل از رسیدن به 20 سالگی توانست دونده تیم ملی بزرگسالان شود و بی شک یکی از امیدهای جدی کسب مدال در المپیک پیش رو است.

همچنین بخوانید : تخریب خاطرات اولین باشگاه کارگری خاور میانه/خوزستان ، باشگاه کاوه مسجد سلیمان

ده بزرگی اواسط اردیبهشت به همراه تیم ملی در مسابقات جام قهرمانان ترکیه روی تشک رفت و در وزن ۶۰ کیلوگرم با اقتداری مثال زدنی مدال طلا را از آن خود کرد.

او درباره این رقابت ها به ایسنا گفت: مسابقات ترکیه حکم انتخابی تیم ملی را داشت. من به همراه دو نفر دیگر از مسابقات قهرمانی کشور معاف بودیم و با نظر آقای باوفا به همراه نفرات اول مسابقات کشوری، به ترکیه اعزام شدیم. خوشبختانه من هم توانستم مدال طلا را کسب کنم.

وی درباره اردوی آماده سازی تیم ملی در شیراز گفت:  ما حدود یک ماه دیگر مسابقات آسیایی را در کشور اردن خواهیم داشت و برای آن مسابقات آماده می شویم. ضمن اینکه دوماه دیگر هم مسابقات جهانی را در کشور لهستان خواهیم داشت. شرایط تمرینات هم مطلوب بود.

ده بزرگی که از سال گذشته در ترکیب تیم ملی بزرگسالان هم روی تشک رفته، امسال آخرین سال حضور در رده جوانان را تجربه می کند و سال آینده به رده امیدها و بزرگسالان می رود. او سال گذشته در مسابقات قهرمانی بزرگسالان کشور اول شد و در بهمن ماه هم به همراه تیم ملی در مسابقات رنکینگ جهانی شرکت کرد.

این ورزشکار جوان در پاسخ به این سئوال که چقدر به حضور در میدان بزرگ بازی های آسیایی هانگژو امیدوار است، گفت: قطعا امیدوار هستم. همه چیز بستگی به همین مسابقات پیش رو دارد. اگر بتوانم مدال بگیرم، امیدوارم بتوانم نظر مثبت کادر فنی تیم ملی بزرگسالان را هم جلب کنم. مسابقات لهستان و هانگژو حدود دوماه با یکدیگر فاصله دارند و زمان خوبی برای ریکاوری و آماده سازی خواهم داشت.

وی درباره شرایط مالی و امکاناتی کشتی ایران و فارس گفت: از نظر مالی که وضعیت خوب نیست و متاسفانه هیچ مسئولی حمایت مالی نمی کند اما از نظر امکاناتی، از زمانی که آقای دبیر مسئولیت فدراسیون را به عهده گرفته اند شرایط خیلی بهتر شده. خانه کشتی که قبلا اصلا در شان کشتی گیران نبود، حالا وضعیت مطلوبی پیدا کرده و به طور کلی آقای دبیر خیلی هوای بچه ها را دارد. در شیراز هنوز مشکلاتی داریم. در هیئت فارس هم آقای خوبیاری تلاش زیادی می کند تا امکانات مطلوب برای بچه ها فراهم شود، اما نیاز به همیاری و حمایت مالی دارند.

به گزارش ایسنا، در تیم ملی کشتی فرنگی جوانان در شیراز، خوزستان با ۱۱ کشتی گیر بیشترین سهمیه را دارد و حرف اول را می زند.‌ مازندران به مانند فارس سه کشتی گیر دارد. تهران ۲ نماینده و گلستان و آذربایجان شرقی هم هر کدام یک کشتی گیر دارند.

بختیار تقوی نیا، ایرج نوروزی، ملک محمد بویری، بهروز حضرتی پور، روح الله دل انگیزو آرین قاسمی، کمک مربیان حمید باوفا در تیم ملی جوانان هستند.

انتهای پیام

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.