مقامات آلمانی گفته اند که ممکن است به دلیل نگرانی های امنیتی داده ها از ایتالیا در چت GPT پیروی کنند. آنها گفته اند که به احتمال زیاد محدودیت هایی را برای چت GPT اعمال می کنند.

به گزارش اکو ایران به نقل از رویترز، ایتالیا روز جمعه به طور موقت دسترسی به چت GPT را مسدود کرد. مقامات ایتالیایی گفتند که در حال بررسی نگرانی های امنیتی داده ها هستند. آنها معتقدند برخی از قوانین در زمینه حریم خصوصی نقض شده و نیاز به بررسی بیشتر در این زمینه است.

حالا آلمان هم با ایتالیا هم‌مسیر شده و در زمینه بهره‌گیری از هوش مصنوعی و اثرات آن بر حریم خصوصی، ابراز نگرانی کرده‌است. به همین خاطر است که آلمانی‌ها گفته‌اند در صورت لزوم، دسترسی به چت GPT را مسدود خواهند کرد.

در آلمان این مسائل تحت نظارت قوانین ایالتی است و هر ایالت به صورت جداگانه در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد کرد. مقامات آلمانی از ایتالیا درخواست کرده‌اند اطلاعات بیشتری در مورد ممنوعیت موقت چت GPT در اختیار آن‌ها قرار دهد تا در صورت نیاز همین سیاست را در پیش بگیرند.

همچنین بخوانید : پیش‌نیازهای هوشمندسازی صنایع معدنی و فلزی

ناظران حریم خصوصی در فرانسه و ایرلند هم گفته‌اند مکاتباتی را ایتالیایی‌ها داشته‌اند تا در زمینه یافته‌های آن‌ها بررسی‌های بیشتری انجام دهند و با اساس مشکل، بیشتر آشنا شوند.

مقامات و مسئولان ایتالیایی تلاش دارند دسترسی هوش مصنوعی به داده‌ها را به حداقل برسانند تا بتوانند آن را کنترل کنند. در این بین، ناظران حریم خصوصی در سوئد گفته‌اند برنامه‌ای برای مسدودسازی چت جی‌پی‌تی ندارند و نمی‌خواهند در این زمینه با ناظران ایتالیایی مکاتبه کنند یا اطلاعات بیشتری به دست آورند.

برخی از کاربران می‌گویند چت GPT اطلاعات آن‌ها را فاش کرده است. به‌ویژه فعالانی که در عرصه امور مالی فعالیت دارند، در این زمینه ابراز نگرانی کرده‌اند که اطلاعات مالی آن‌ها در اختیار سایر افراد قرار گرفته است.

حالا که ماجرای چت جی‌پی‌تی ایتالیا به آلمان کشیده شده، می‌توان انتظار بحران برای هوش مصنوعی را داشت.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.