امیر هادیان مطرح کرد؛

جانشین فرمانده نیروی هوافضای ارتش گفت: نیروی هوایی برای ارتقای توان رزمی خود از پهپادهای مجهز به سلاح های هوشمند و نقطه خالی برای انهدام اهداف دور استفاده می کند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، امیر خلبان مهدی هادیان جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به توان پهپادی این نیرو،گفت: در سازمان رزم نیروی هوایی بهره‌گیری از ظرفیت‌های پهپادی از جایگاه قابل توجهی برخوردار است؛ به‌ویژه اینکه این سامانه‌ها در کنار جنگنده‌های نهاجا عملیات ترکیبی را با موفقیت انجام داده و کارکرد‌های قابل توجهی را در مأموریت‌های طراحی شده بروز داده‌اند.

وی افزود: به طور کلی اجرای عملیات ترکیبی نقش عمده‌ای در ارتقای توان رزم نیروی هوایی ایجاد کرده است و سامانه‌های پهپادی ضمن جمع‌آوری اطلاعات، و کارکرد‌های جنگالی مناسب، محیط را برای اجرای عملیات جنگنده‌های نهاجا در شرایط رزم آماده می‌کنند.

جانشین فرمانده نهاجا با اشاره به توان رزمی سامانه‌های پهپادی نهاجا،تصریح کرد: نیروی هوایی در راستای ارتقای توان رزمی خود از پهپاد‌های مجهز به سلاح‌های هوشمند و نقطه‌زن برای انهدام اهداف دوردست استفاده می‌کند. امروز از سامانه‌های پهپادی در نیروی هوایی به‌عنوان یک توان قدرت بلامنازع بهره‌گیری می‌شود.

امیر هادیان با تاکید بر اینکه سامانه‌های پهپادی تاکنون تأثیر بسزایی در نقش و عملکرد نیروی هوایی داشته‌اند، گفت: امروز در پایگاه‌های مختلف و یگان‌های عملیاتی نهاجا شاهد حضور طیف گسترده‌ای از پهپاد‌ها با قابلیت‌های مختلف هستیم که کار حفاظت و حراست از آسمان کشور را انجام می‌دهند.

انتهای پیام/

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.