به گزارش خبرگزاری مهر، سیدحیدر محمدی اظهار کرد: اسپری‌های تنفسی مانند سالبوتامول و فلوتیکازون جزو اسپری‌هایی هستند که یک ماده موثره در آنها به کار رفته است و برخی اسپری‌ها به منظور افزایش اثربخشی، ترکیبی از ۲ ماده موثره هستند که طبق نظر پزشک معالج قابل جایگزینی با اسپری‌های موجود هستند.

وی با اشاره به اینکه مشکل تأمین برخی از اسپری‌های تنفسی مربوط به تأمین گاز مخصوص مورد نیاز است، افزود: به منظور تأمین اسپری‌های تنفسی (سالبوتامول و فلوتیکازون) که حاوی تک ماده مؤثر هستند رفع موانع تولید داخل به جد درحال پیگیری بوده و بزودی از طریق واردات نیز تأمین خواهد شد.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه هیچ محدودیتی در تأمین اسپری‌های ترکیبی وجود ندارد، گفت: این اسپری‌ها به وفور در داروخانه‌ها موجود است و قابلیت جایگزینی با سایر اسپری‌های دارای عملکرد مشابه را در صورت تأیید پزشک معالج دارند.

محمدی در مورد تأمین آنتی بیوتیک‌ها نیز توضیح داد: به رغم افزایش چند برابری مصرف این داروها طی ماه‌های اخیر، میزان تأمین نیز چندین برابر ماه‌های گذشته سرعت پیدا کرده و از طرفی واردات سرُم نیز همچنان در دستور کار قرار دارد تا تأمین دارو تضمین شود.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.