به گزارش خبرگزاری مهر، بابک محمودی سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: ۱۴۹۲ امدادگر هلال احمر هم اکنون در حال امدادرسانی به مردم گرفتار از برف و سرما در مناطق روستایی، عشایری و جاده‌های کشور هستند و در این ساعت عملیات‌های متعددی در استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، فارس، هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد در حال انجام است.

وی افزود: تعداد عملیات‌ها در استان‌های ذکر شده بیشتر از بقیه کشور است اما همه ۳۱ استان کشور در ساعات گذشته دچار سرمای هوا و حوادث جوی هستند. در مدت مذکور ۱۱۸ جاده، ۱۷ شهر، ۹۵ روستا و ۲۰ منطقه عشایرنشین متأثر از حوادث جوی بودند.

محمودی گفت: تا امشب ۲ هزار و ۴۲۷ نفر اسکان اضطراری داده شدند و همچنین ۳۱ نفر به نقاط امن و ۳۷ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی ادامه داد: متأسفانه تاکنون ۲ زن در اثر سیل در فسا، استان فارس و یک مرد در ریزش آوار در شهرستان منوجان استان کرمان جان خود را از دست دادند.

رئیس سازمان امداد و نجات همچنین از رهاسازی ۷۶۰ خودرو و تخلیه آب از ۵۹ منزل خبر داد و گفت: در ۶ روز گذشته ۳ هزار و ۱۸۲ تخته پتو، ۴۰۳ تخته موکت، ۳۲ چادر اسکان اضطراری، ۱۳۲ شعله چراغ والور و ۷۸۳ بسته مواد غذایی در بین حادثه دیدگان توزیع شده است.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.