احمد صادقی، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه هوشمندسازی، افزود: در حوزه هوشمندسازی دارای چند ایراد بزرگ هستیم و این ایرادها در کنار حمله هکری که به سامانه شهرداری تهران شد مشکلاتی را به بار آورد.

وی افزود: به رغم آنکه شورا و شهرداری تهران هوشمندسازی را جز اولویت‌های خود قرار داده بودند اما در طی یک سال گذشته در این حوزه اقدام خاصی رخ نداده است و این مسائل عمدتاً در حوزه زیرساخت‌ها قرار دارد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در حوزه دیتاسنترها باید به روز رسانی‌ها صورت گیرد اظهار کرد: این موارد جز اقداماتی است که باید رخ دهد در این مدت کوتاه نیز تعدادی ابر اپلیکیشن ساخته شده که قابل تقدیر است اما هیچ کدام از آنها ما را به خواسته خود در حوزه هوشمندسازی نمی‌رساند.

وی با اشاره به اقداماتی که باید در حوزه هوشمند سازی در سال آینده رخ دهد گفت: در برنامه چهارم توسعه شهری و همچنین بودجه شهری عبارت شهرداری غیر حضوری را برای اولین بار آورده ایم و این نشان دهنده این است که باید شهر ما هوشمند شود باید از وجود افراد در مجموعه‌های اداری جلوگیری شود تا اقدامات از راه دور و صورت هوشمند انجام شود.

صادقی گفت: بودجه بسیار خوبی برای هوشمند سازی در نظر گرفته شده است و امیدواریم با تعیین تکلیفی که برای مدیریت فاوا شده و بحرانی که در مدت یک سال گذشته پشت سر گذاشتیم اقدامات خوبی رخ دهد.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.