بر اساس گزارش امروز مارک گورمن از بلومبرگ، با وجود سال‌ها مقاومت از سوی اپل، این شرکت اکنون بر روی افزودن نمایشگر لمسی به مک‌بوک‌ها کار می‌کند. این گزارش ادعا می‌کند که یک مک بوک پرو جدید با نمایشگر OLED می‌تواند اولین مک صفحه لمسی برای عرضه در سال 2025 باشد.

مک بوک پرو با نمایشگر لمسی اپل

گورمن ادعا می‌کند که مهندسان اپل “فعالانه درگیر این پروژه هستند” که نشان می‌دهد این شرکت به‌طورجدی درحال بررسی تولید مک‌های صفحه لمسی است. اولین مک‌بوک پرو با نمایشگر لمسی، طراحی سنتی لپ‌تاپ با ترک‌پد و کیبورد را حفظ می‌کند، اما نمایشگر آن از ورودی لمسی مانند آیفون یا آیپد نیز پشتیبانی می‌کند.

طبق این گزارش، احتمالاً اولین مک‌های صفحه لمسی از macOS استفاده می‌کنند، زیرا اپل درحال‌حاضر قصدی برای ترکیب iPadOS و macOS ندارد. بااین‌حال، برنامه‌های آیفون و آیپد در مک‌های دارای تراشه‌های سیلیکونی اپل در دسترس هستند.

مک بوک پرو با نمایشگر لمسی اپل

اپل در طول سال‌ها بارها ایده مک بوک با نمایشگر لمسی را رد کرده است، بنابراین اگر طبق برنامه جدید پیش برود، این یک تغییر اساسی در فلسفه این شرکت خواهد بود. استیو جابز با این ایده مخالف بود. جابز آن را یک ایده “از نظر ارگونومیک وحشتناک” نامید. او در سال 2010، در زمان معرفی آیپد، گفت: «سطوح لمسی نمی‌خواهند عمودی باشند و پس از مدت زمان طولانی، بازوی شما خسته خواهد شد.»

اخیراً و در سال 2021 نیز، تام بوگر، مدیر بازاریابی اپل، توضیح داد که iPad «بهترین رایانه لمسی» جهان است و مک «کاملاً برای ورودی غیرمستقیم بهینه شده است». در آن زمان، بوگر گفت اپل دلیلی برای تغییر آن و ارائه قابلیت‌های صفحه لمسی به مک ندارد. ظاهراً اکنون همه چیز تغییر کرده است و اپل فکر می‌کند زمان آن رسیده که یک مک با نمایشگر لمسی را درنظر بگیرد.

دیدگاه شما پیرامون MacBook Pro با نمایشگر لمسی اپل چیست؟

بفرست برای دوستات

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.