آفتاب‌‌نیوز :

به دلیل اهمیت شبکه ملی اطلاعات و تأکید رئیس جمهور مبنی بر راه اندازی هرچه سریعتر این طرح به عنوان یکی از اولویت‌های فضای مجازی، قرار است برای سال آینده صندوق توسعه شبکه ملی اطلاعات ایجاد شود.

خبرگزاری ایسنا نوشت: درباره جزئیات این اقدام می‌توان گفت براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ که چهارشنبه هفته گذشته توسط رئیس جمهور به مجلس تقدیم شد، در تبصره ۷ این لایحه گفته شده به دولت اجازه داده می‌شود به منظور شتاب بخشی به توسعه شبکه ملی اطلاعات، ارتقاء و نوسازی زیرساخت‌های ارتباطی و توسعه فیبرنوری منازل و کسب و کارها، صندوقی تحت عنوان «صندوق توسعه شبکه ملی اطلاعات»، در سقف پست‌های سازمانی و اعتبارات مصوب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد کند.

همچنین اساسنامه و منابع این صندوق به پیشنهاد مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی تدوین و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

همچنین به تازگی وزیر ارتباطات انتشار پستی در فضای مجازی در این باره گفت: روز دوشنبه در ادامه دیدار‌های هفتگی با نمایندگان مردم با آقای محمد سرگزی، نماینده محترم مردم زابل و زهک؛ آقای مجید ناصری‌نژاد، نماینده محترم مردم شادگان و خانم فاطمه مقصودی نماینده محترم مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی به‌صورت مجزا دیدار و گفتگو کردم و به اتفاق وضعیت شبکه ارتباطی حوزه‌های انتخابیه آن‌ها را به‌طور کامل بررسی کردیم.

در این دیدار‌ها ضمن تشریح آخرین وضعیت توسعه ارتباطات روستایی حوزه‌های انتخابیه این نمایندگان محترم، سعی کردم تا با برقراری تماس‌های تصادفی با روستاییان عزیز، به صورت مستقیم از وضعیت ارتباطی آن‌ها گزارشی دریافت کنم در یکی از این دیدار‌ها متوجه شدم تلفن ثابت در برخی از نقاط شهر زابل چند سال است که قطع شده است و از آنجاکه در شرایط حاضر دیگر عدم دسترسی به تلفن ثابت غیرقابل توجیه است به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و نماینده وزیر در هیات مدیره شرکت مخابرات دستور دادم تا با قید فوریت موضوع را پیگیری و مشکلات این شهر را حل کنند. البته الحمدلله ۹۸ درصد روستا‌های بالای بیست خانوار زابل تحت پوشش شبکه ارتباطی پایدار و باکیفیت قرار گرفته اند و تا پایان هفته دولت سال آینده دیگر هیچ روستای بدون ارتباطی در این منطقه نخواهیم داشت. خوشبختانه در شادگان نیز ۱۳۱ روستای بالای بیست خانوار وجود دارد که ۱۳۰ روستای آن به شبکه متصل هستند و در گزارش نماینده محترم این شهر و بررسی‌های تلفنی خودم از اهالی محترم این روستا‌ها متوجه شدم برخی از آن‌ها از کیفیت رضایت ندارند که قرار شد تیمی برای بررسی به این شهر اعزام شود.

۸۱ درصد روستا‌های بالای بیست خانوار بروجرد نیز به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند و مطابق برنامه همه آن‌ها تا شهریور سال آینده به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند. با تکمیل طرح توسعه ارتباطات روستایی در شهریور سال آینده، در فاز بعد افزایش و ارتقا کیفیت در دستور کار قرار می‌گیرد.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.