به گزارش خبرگزاری مهر، حسینعلی شهریاری درباره اولویت های کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در سال ۱۴۰۲ گفت: طرح نظام ارجاع و پزشکی خانواده یکی از اولویت های جدی ما خواهد بود و بررسی می کنیم که تا چه حد پیشنهادات وزارت بهداشت و دولت قابل اجرا بوده و منابع مالی لازم برای آن پیش بینی شده است.

وی افزود: به نظر می‌رسد تحقق برخی از مسائل مطرح شده در مورد نظام ارجاع و پزشکی خانواده به سادگی امکان پذیر نباشد و به همین دلیل اولویت ما این است که مسائل را به صورت جدی بررسی کنیم.

همچنین بخوانید : هشدار به فست فودخورها / خبر از کشنده ترین سرطان ها

نماینده مردم زاهدان در مجلس یازدهم ادامه داد: از مسئولان وزارت بهداشت دعوت خواهیم کرد با حضور در کمیسیون نمایندگان را به معنای واقعی توجیه کنند تا به این باور برسیم که طرح نظام ارجاع و پزشکی خانواده قابلیت اجرای دقیق را دارد و همچنین در جریان قرار گیریم که چگونه می‌توان مشکلات سد راه اجرای آنها را ییگیری و رفع کرد.

شهریاری با بیان اینکه مشکلات دارو و تجهیزات پزشکی از مشکلات جدی حوزه بهداشت و درمان کشور است که باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: در گذشته اعلام کردیم که در سال ۱۴۰۲ نگرانی جدی در این زمینه خواهیم داشت و با پیگیری این موضوع در ماه‌های نخستین سال نتیجه را به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.