محمد کعب‌عمیر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شعار سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: مقام معظم رهبری یکی از مسائل مهم کشور که مسئله اقتصاد است را باز هم بر سایر مسائل کشور ارجح دانستند و شعار سال را «مهار تورم و رشد تولید» قرار دادند.

وی گفت: تحقق شعار و اهمیت به آن باید اولویت‌کاری تمامی مسئولان و دستگاه‌های اجرایی کشور باشد.

نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی افزود: انتخاب شعار سال توسط مقام معظم رهبری و نامی که انتخاب شده است حاکی از دغدغه ایشان نسبت به مشکلات و معیشت مردم است بنابراین تمامی مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی باید این موضوع را مدنظر قرار دهند.

کعب عمیر ادامه داد: رشد تولید و رونق آن در کشور می‌تواند بسیاری از معضلات و مشکلات اقتصادی را کاهش و حتی رفع کند و این مسئله باید در سیاست‌های کلان دولت سیزدهم و مجلس یازدهم شورای اسلامی موردتوجه قرار گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: اگر چارچوب‌های اقتصادی را به‌درستی دنبال کنیم، نرخ تورم قابل‌کنترل و مهار است‌.

وی تصریح کرد: بروکراسی‌های عجیب و غریب برای تولیدکننده، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران باید موردبازنگری قرار گیرد و به‌گونه‌ای عمل شود تا هر فردی که با اعمال‌نظر شخصی و غیرتخصصی برای صنعتگران یا تولیدکنندگان کارشکنی کرد به‌صورت قاطع و قانونی با وی برخورد شود.

کعب عمیر با تأکید بر اینکه باید بر قدرت و ظرفیت‌های داخلی تکیه و آنها را شناسایی کنیم و بر اساس برنامه‌ریزی کشوری این ظرفیت‌ها را به کارگیری کنیم، افزود: با توجه به ظرفیت‌های خوب استان خوزستان به خصوص شهرستان‌های شوش و کرخه، ارتباط قوی و سرمایه‌گذاری مشترک با کشورهای همسایه می‌تواند منجر به رشد همه جانبه استان شود.

نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مردم در مجلس انقلابی با تمام توان تحقق شعار سال به نحو احسنت را دنبال می‌کند.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.