به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خراسان جنوبی، جعفر علی آبادی صبح امروز دوشنبه (۱۹ دی) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: رویداد «اتم» که مخفف الگوها و تجربه‌های موفق است، برای اولین بار در خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

 

مسئول برگزاری رویداد اتم در خراسان جنوبی افزود: پیرو فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص انتشار برنامه ها و ایده های موفق در سطح کشور برای الگوگیری در سایر مناطق، رویداد اتم که یک برنامه تلوزیونی در شبکه یک سیما است که ایده هایی را که در سطح گروه های جهادی، مردمی و نخبگان که توانسته مشکلی از مردم را حل کند، شناسایی و معرفی می کند.

 

وی در ادامه گفت: بعد از پخش مرحله اول برنامه اتم از شبکه یک سیما، اکنون این برنامه وارد فاز جدیدی شده که مرحله استانی ضبط این برنامه در حال انجام است.

 

علی آبادی بیان کرد: این رویداد با همکاری ستاد فرمان امام (ره)، معاونت ورزش و جوانان و با همراهی مجمع جهادگران استان اجرا می شود تا اتم های بالقوه استان را در حوزه های مختلف شناسایی کند.

 

وی ادامه داد: رویکرد جدید برنامه استانی با تکیه بر پتانسیل جوان بومی و جهادی است که برگزاری هرچه بهتر آن را مستلزم حرکت و حضور جهادی همه مسئولان است تا در کمترین زمان ممکن بیشترین ثمر را برای استان داشته باشد.

 

مسئول برگزاری رویداد اتم در خراسان جنوبی تاکید کرد: این رویداد ظرفیتی است که در استان فراهم شده و اگر افراد شرکت کننده در آن؛ موفق باشند و امتیاز لازم را کسب کنند، احتمال حمایت توسط ارگان های مختلف و نشر کار خلاقانه شان برای استفاده در دیگر مناطق را دارند.

 

علی آبادی با اشاره به اینکه در این برنامه تلوزیونی تلاش می شود تا موفقیت‌ مجموعه‌های مردمی در حل مسأله‌های مردم شناسایی شود، افزود: این رویداد با هدف کشف استعدادها و حمایت از آنها، شناسایی ایده‌ها، رشد و تکثیر الگوها و همچنین استفاده از تجربه‌های موفق در استان کلید خورده است.

 

وی با اشاره به اینکه این رویداد باید تا هفته اول بهمن در استان برگزار شود، گفت: تیم برنامه اتم، ۲ تا ۳ روز در استان حضور خواهند داشت که ما نیز در این خصوص هماهنگ می کنیم تا شرکت کننده ها از شهرستان های مختلف، به مرکز استان بیایند و ایده های خود را ارائه دهند. در این مرحله؛ مجری و داور برنامه از خود استان خواهند بود.

 

مسئول برگزاری رویداد اتم در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اکنون فراخوان برای ثبت نام افراد و گروه ها در این رویداد در حال انجام است، تاکید کرد: در این خصوص نیاز است که همه مدیران دستگاه های اجرایی پای کار بیایند تا این برنامه به نحو احسن اجرا شود، چرا که این رویداد یک ظرفیت بزرگ برای شرکت کنندگان و استان است که ۱۵ دقیقه برنامه رایگان تلوزیونی را در اختیار آنها قرار می دهد.

 

وی یادآور شد: ملاک‌های اساسی برای انتخاب هر فرد یا گروه به‌عنوان یک «اتم»، مردمی بودن، قابلیت تکثیر و توزیع بودن اقدامات و شیوه کاری الگوها و نیز شاخصه خلاقیت است.

 

علی آبادی با بیان اینکه هیچ‌گونه محدودیتی برای شرکت در برنامه اتم وجود ندارد، افزود: افراد می‌توانند در ۱۲ حوزه از جمله سلامت‌ و تفریح، آموزش مطالبات اجتماعی، کسب‌ و کار، خدمات شهری، محیط زیست، خیریه، گردشگری، کشاورزی، پزشکی و…..در این رویداد شرکت کنند.

 

وی ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این برنامه به سایت http://Atomtv.ir و http://Atomiran.net مراجعه کرده و فرم ثبت‌نام را تکمیل کنند و یا جمله (من یک اتم هستم) را به شماره ۱۰۰۰۲۳۳۹ پیامک کنند.

 

مسئول برگزاری رویداد اتم در خراسان جنوبی تصریح کرد: پس از انجام ثبت‌نام، دبیرخانه با متقاضبان جهت دریافت اطلاعات تکمیلی تماس خواهد گرفت. در نهایت نیز ۱۳ شرکت کننده؛ که ۱۰نفر به عنوان اتم اصلی و  ۳ اتم هم به عنوان رزرو، انتخاب خواهند شد.

 

پایان پیام/375
این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.