خودروی اسپرت GAC Aion Hyper GT در نمایشگاه خودروی گوانگژو رونمایی شد. این خودرو به دلیل ساختار بدنه‌اش قابل توجه است: ضریب درگ Cd تنها 0.19 است، کمتر از رکورد مرسدس بنز EQS  (در آن زمان) با 0.2 Cd .

درهای جلوی خودرو  به سمت بالا و کمی به پهلو باز می شوند. در عین حال، درهای عقب  به روش معمول باز می شود.

یکی دیگر از ویژگی‌های بدنه GAC Aion Hyper GT این است که  اولین خودروی جهان با قسمت جلویی کاملاً بسته می باشد. البته در قسمت پایین سپر ورودی های هوا در سمت چپ و راست وجود دارد که مانند پرده با سرعت زیاد باز می شوند و در نتیجه مقاومت در برابر جریان هوای ورودی را کاهش می دهند و نیروی رو به پایین را افزایش می دهند. همین امر توسط یک بال عقب کوچک قابل جمع شدن با سرعت بیش از 80 کیلومتر در ساعت ارائه می شود.

GAC Aion Hyper GT در چندین نسخه در دسترس خواهد بود: با سیستم تمام چرخ متحرک یا چرخ عقب. تا کنون نسخه دوم با نیروگاهی با ظرفیت 340 اسب بخار و شتاب 100 کیلومتر بر ساعت در 4.9 ثانیه ارائه شده است. در ساده ترین نسخه، یک لایدار (Lidar) روی سقف  خودروی اسپرت نصب می شود، در نسخه بالاتر سه لایدار وجود دارد. در مجموع، حداکثر 39 سنسور مختلف وجود دارد. هزینه GAC Aion Hyper GT حدود 50 هزار دلار است. یک نمایش کامل باید بعداً انجام شود، اما سفارشات در حال حاضر انجام شده است.برای مشاهده آخرین اخبار خودرو همراه ما باشید.

نوشته خودروی اسپرت GAC Aion Hyper GT در چین رونمایی شد اولین بار در تکنوتیس. پدیدار شد.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.