به گزارش خبرگزاری مهر، سید منتظر شُبّر، با اشاره به اینکه نیاز بیماران به خون و فرآورده‌های خونی روزانه و همیشگی است، خاطرنشان کرد: کاهش مراجعات مردم به مراکز اهدای خون به دلیل برودت هوا باعث شده است تا یک بار دیگر از مردم همیشه در صحنه و وفادار استان تهران درخواست کنیم تا در این روزهای سرد سال، بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند و مراکز اهدای خون در تمام روزها آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون هستند.

وی افزود: بیش از ۱۶۰ مرکز درمانی و مصرف ۲۵ درصد خون و فرآورده‌های خونی در استان تهران، نشان دهنده ضرورت اهدای خون پایتخت نشینان در این روزهای زمستانی است تا با افزایش مشارکت داوطلبان اهدای خون بتوانیم پاسخگوی نیاز بیماران و مراکز درمانی به خون و فرآورده‌های خونی همچون پلاکت باشیم.

مدیرکل انتقال خون استان تهران خاطرنشان کرد: پلاکت یکی از فرآورده‌های خونی است که برای کمک به زندگی بیماران همچون سرطانی‌ها استفاده می‌شود و مدت زمان نگهداشت آن فقط سه روز است و این یعنی باید به صورت منظم و مستمر در تهیه و تأمین این فرآورده خونی موفق باشیم و این جز با همدلی و همراهی مردم عزیز به ویژه جوانان میسر و ممکن نخواهد بود.

وی گفت: داوطلبان اهدای خون برای آگاهی از نشانی و ساعات فعالیت تمامی مراکز اهدای خون در استان تهران، می‌توانند به درگاه اینترنتی www.tehran.ibto.ir مراجعه کنند.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.