متن کامل پیام رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح را که توسط سردار عباس علی بایرامی، رییس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس قرائت کرد به شرح است:

بسمه‌تعالی

انقلاب اسلامی ایران، حاصل مجاهدت چند صد سالة تشیع علوی و اندیشه‌های ناب حضرت امام خمینی (ره) می‌باشد.

انقلابی که مبدأ و هدف آن تربیت انسان متعالی بوده و بر این اساس، راهبرد‌هایی تدوین و شاگردانی تربیت شدند تا این مسیر نورانی را به سر منزل مقصود برسانند.

با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و تشکیل جمهوری اسلامی ایران، دشمن ستیزه‌جو که از سرعت تحول و پیروزی مردم ایران اسلامی جا مانده و غافلگیر شده بود، در صدد مقابله و تضعیف حرکت آزادیخواهانه و استقلال‌طلبانه ایران اسلامی برآمد.

از این رو با حمایت همه جانبه از رژیم بعث عراق تهاجمی سراسری، نامتوازن و سنگین را بر علیه کشورمان آغاز کرد، با این گمان باطل که می‌تواند سه روزه نهال نوپای انقلاب اسلامی را ریشه‌کن کند.

نبردی جانانه که در طول هشت سال، دشمن زبون را به استیصال و درماندگی کشید و عاقبت ناچار به تسلیم در مقابل قدرت روز افزون و فزاینده جوانان برومند این سرزمین شد؛ نبردی که گنجینه‌ای سرشار از دلاوری، شجاعت، شهادت‌طلبی، ولایت‌مداری و ایثار را برای حال و آیندگان به میراث گذاشت.

امروز، اما دفاع‌مقدس ملت ایران از دو خطر «فراموشی» و «تحریف» مصون نیست که به فرموده ناخدای انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری: «دست تحریف، این بخشِ پر درخششِ تاریخ ما را ممکن است مخدوش کند.»

حال که در سال‌های آغازین گام دوم انقلاب اسلامی قرار داریم، تکلیفی الهی و انقلابی بر دوش یکایک رزمندگان دفاع‌مقدس و بخصوص بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس قرار دارد، تا این گنجینه ارزشمند را از گزند آفات دروغ و تحریف صیانت و پاسداری نماید.
ایجاد بانک جامع، تدوین درخت‌واره، آموزش و تربیت پژوهش‌گران نخبه، تلاش برای حرکت در مسیر تولید علم و نظریه‌پردازی دفاع‌مقدس و تدوین روش‌های پژوهشی باید توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سازمان ادبیات و تاریخ و دیگر مراکز مطالعاتی به جدیت دنبال شود.
دورة بیستم انتخاب کتاب دفاع مقدس که با تلاش دست‌اندرکاران و صاحب‌نظران، از تجربه ارزشمندی برخوردار شده است، باید بتواند افق‌های روشنی را برای آینده نشر دفاع‌مقدس با بهره‌گیری از تمامی دستاورد‌های گذشته ترسیم و فراروی علاقمندان این عرصه قرار دهد.
شعار ارزشمند «معرفت افزایی» و «مقابله با تحریف» از مطالبات رهبر فرزانة انقلاب اسلامی و راهبرد اصولی نشر مکتوب فرهنگ دفاع‌مقدس می‌باشد.
موفقیت و سربلندی تمام جهادگران ترویج فرهنگ ناب دفاع‌مقدس و به خصوص برگزار کنندگان بیستمین انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.
 
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح
 سرلشکر پاسدار محمد باقری
 اسفندماه ۱۴۰۱

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.