فارس/ هیأتی از کنگره آمریکا در سفری به رباط پایتخت مغرب، با وزیر خارجه این کشور دیدار و درباره آنچه «تهدیدات ایران» خوانده شد، گفت‌وگو کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

هیأت آمریکایی در دیدار با مقامات مغرب آنچه «تهدیدات ایران» خوانده شد و نیز توافقنامه‌های سازش با رژیم صهیونیستی را بررسی کرد.

سناتور «جکی روزن» از حزب دموکرات در این خصوص از تمایل هیأت آمریکایی برای دیدار با مقامات ارشد دولتی و سازمان‌های جامعه مدنی برای بررسی سازوکار اجرای توافقات سازش امضا شده بین تعدادی از کشورهای عربی از جمله مغرب و رژیم صهیونیستی، خبر داد.

وی گفت: «توافقنامه تاریخی ابراهام باعث تغییر در خاورمیانه شد و زمینه را برای همکاری و عادی‌سازی روابط بی‌سابقه بین اسرائیل و شرکای عرب آن مهیا کرد».

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، این سناتور آمریکایی همچنین گفت: «توافقنامه عادی‌سازی روابط که در سال ۲۰۲۰ بین تعدادی از کشورهای عربی و اسرائیل امضا شد، به این کشورها برای مقابله با تجاوزات ایران کمک می‌کند».  

هیأت آمریکایی همچنین با «عزیز اخنوش» نخست وزیر مغرب دیدار کرد و اخنوش در این دیدار تأکید کرد: «امضای توافقنامه ابراهام توسط مغرب یک موفقیت دیپلماتیک و آغازی برای دوره جدید صلح و ثبات است».


این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.