به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم رونمایی از یادمان شهدای مدافع حرم «سرو مقاومت» صبح امروز با حضور مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، رضا صیادی برگزار شد. ، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، رضا شنگی شهردار منطقه 17 و خانواده وی. اکثر شهدا در میدان شهدای مدافع حرم هفدهمین دارالشهدای پایتخت برگزار شد.

مهدی پیرهادی در آئین رونمایی از یادمان شهدای مدافع حرم در منطقه ۱۷ گفت: سرو نماد استقامت و جاودانگی است، همانند کاری که این شهدای بزرگوار در جهت جاودانگی کشور انجام دادند. این نمادی است در منطقه ۱۷ برای یاد و نام شهدا در سراسر شهر تهران که قطعاً برای یادبود شهدای بزرگوار در سایر نقاط تهران نیز اقداماتی انجام خواهد شد.

رضا صیادی نیز در جریان آئین رونمایی از المان «سروِ مقاومت» اظهار کرد: این المان امروز با حضور خانواده معظم شهدا در منطقه ۱۷ رونمایی شد.

وی با بیان اینکه این المان مزین به پلاک ۵۶۰ شهید مدافع حرم است، افزود: ارتفاع این المان ۱۰ متر و با قطر ۲.۶۰ متر در نظر گرفته شده که در هر کدام از پلاک‌ها نام یکی از شهدای مدافع حرم حک شده است.

صیادی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه قطعاً برای گرامی‌داشت شهدای عزیز در تهران اقداماتی از این جنس انجام می‌شود، گفت: علت نصب این المان در این منطقه این است که منطقه ۱۷ دارالشهدای تهران است و بیشترین شهدای مدافع حرم را دارد. حتماً بنا داریم در نقاط مختلف شهر تهران با توجه به ویژگی‌های خاص هر منطقه چنین اقدامی را انجام دهیم.

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به تأثیرات فرهنگی چنین اقداماتی افزود: هنگامی که نام شهدا و تصاویر این عزیزان زینت بخش شهر باشد مردم به ویژه نوجوانان و جوانان دهه هشتادی و نودی ها کنجکاوی می‌کنند به تبع آن وقتی وارد مراحل پرسشگری و تحقیق درباره شهدا می‌شوند با واقعیت‌های زندگی این شهدا آشنا خواهند شد که حتماً” این المان‌ها می‌تواند ابزاری برای الگو سازی و شناساندن اسوه‌های عصر حاضر باشد.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.