به نظر می رسد سونی در حال برنامه ریزی برای عرضه نسل بعدی کنسول خود یعنی پلی استیشن ۶ است. یک سند رصد شده از سونی عنوان می‌کند که این اتفاق حدود سال 2027 خواهد افتاد. بنابراین، به نظر صحیح می رسد که بگوییم پلی استیشن ۵ هنوز و حداقل ۴ سال جذاب دیگر را پیش رو دارد، پیش از این PS6 جذابیت آن را کمرنگ کند.

زمان معرفی پلی استیشن ۶ سونی احتمالا سال ۲۰۲۷ است

سندی به عنوان بخشی از تحقیقات اداره رقابت و بازار بریتانیا در مورد خرید 68 میلیارد دلاری Activision Blizzard توسط مایکروسافت منتشر شده، معامله ای که سونی با آن مخالفت کرده است.

در سند 22 صفحه ای آمده که سونی معتقد است که این معامله به رقابت، بازیگران صنعت و کاربران آسیب می رساند. به گفته مایکروسافت اما این ادغام، «رقابت را در بازاری که سونی مدت‌هاست بر آن تسلط داشته، افزایش می‌دهد». این غول آمریکایی همچنین اذعان کرد که بازی‌های انحصاری PS5 نسبت به عناوین انحصاری Xbox برتری دارند، اما شاید این مهم ترین جزئیات سند مذکور نباشد.

بحث سند در مورد اهمیت Call of Duty برای بازار کنسول شامل ذکر مختصری از کنسول نسل جدید سونی یعنی احتمالا پلی استیشن ۶ است. در واقع، سونی ادعا می کند تا زمانی که کسب و کارش آماده معرفی یک کنسول جدید باشد. “دسترسی به مجوز Call of Duty و سایر بازی های Activision را از دست خواهد داد.

سونی این بیانیه را با بیان اینکه عرضه پلی استیشن ۶ ممکن است در یک تاریخ خاص رخ دهد، ارائه کرده اما مشخصات سند محرمانه نگه داشته شده است. طبق چندین گزارش، سونی در این مورد به طور خاص سال 2027 را اعلام کرده است. در نتیجه، PS6 هفت سال پس از PS5 عرضه خواهد شد که دقیق به نظر می رسد.

سونی باید در حال آماده شدن برای معرفی مدل جدید PS5 Slim در اوایل سال آینده باشد. این محصول شاید دارای یک درایو دیسک قابل جدا شدن باشد که از نظر اندازه منحصر به فرد است. به یاد داشته باشید که مایکروسافت اخیراً گفته است که Call of Duty همچنان در دسترس پلی استیشن در دسترس خواهد بود. و برخلاف تصورات سونی این دسترسی حداقل تا 10 سال دیگر موجود است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید پلی استیشن ۶ همان سال ۲۰۲۷ عرضه شود؟

بفرست برای دوستات

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.