به گزارش خبرنگار مهر، در سال تحصیلی جاری برخی از مدارس غیردولتی و مراکز آموزشی به دلیل بروز تخلف تعطیل شدند و البته مراکز آموزشی غیرمجازی هم وجود داشتند که از فعالیت آنان جلوگیری شده و پلمب شدند.

اگر چه نظارت بر عملکرد مدارس غیردولتی مسئله جدیدی نیست اما نظام آموزشی کشور در تلاش است روند نظارت‌ها، برخوردها و ثبت اعتراضات را بیش از گذشته مکانیزه و مدون کند.

احمد محمودزاده معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص این مسئله گفت: دو اقدام ما در این مسئله یکی پلمب مراکز آموزشی غیر مجاز و تعطیلی تعدادی از مدارس غیردولتی بود که عملکرد قابل قبولی نداشتند. ما مدارس بدون مجوز نداریم و اساساً برخورد ما با مدارس غیردولتی صرفاً به دلیل بروز تخلفات است.

وی در خصوص علت تخلفات مدارس افزود: تخلفات مدیریتی یا تقلبات مالی، تخلفات اخلاقی، عدم استفاده از نیروی مرد در کلاس‌های مورد نیاز، اشکال در طراحی سوالات آزمون‌های تقویتی از جمله این موارد است.

محمودزاده در تشریح فرآیند رسیدگی به این تخلفات، گفت: گزارش در ابتدا به جلسه شورای نظارت استان ارسال شده و شورا در ابتدا رأی صادر می‌کند و در ساختمان مرکزی سازمان بررسی می‌شود و پس از بررسی ابلاغ می‌شود. مدارس و مراکز آموزشی فرصت ۲۰ روزه دارند تا به رأی اعتراض کند. به صورت کلی این فرایند دو ماه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه مراکز غیر مجاز پلمب شده می‌توانند دوباره فعال شوند، افزود: ۱۳ مرکز غیرمجاز که پلمپ شده بودند با انجام موارد مد نظر ما توانستند مجوز فعالیت بگیرند اما مدارس و مراکزی که تعطیل شدند برای یک مدت معینی تعطیل شده اند و دیگر حق فعالیت در این مدت را ندارند.

محمودزاده خاطر نشان کرد: البته در تعیین مدت زمان محرومیت، عملکرد مدرسه و مرکز آموزشی هم مهم است اگر یک مدرسه یا مرکز آموزشی عملکرد نامطلوب در زمان فعالیت داشته باشد دیگر اجازه فعالیت را به آن مؤسسه نخواهیم داد.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.