دو ملی پوش شطرنج ایران در رقابت‌های تاتا استیل ۲۰۲۳ به مصاف حریفان خود خواهند رفت؛ مرد شماره یک شطرنج ایران در اولین گام رو در روی شطرنج باز آلمانی قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های شطرنج تاتا استیل ۲۰۲۳ درحالی کار خود را از امروز (شنبه) آغاز می کند که دو شطرنج باز ایران در این مسابقات دست به مهره خواهند شد. پرهام مقصودلو و سید محمد امین طباطبایی دو ملی پوش شطرنج ایران باید در دو جدول مسترز و چلنجر به مصاف حریفان خود بروند. مقصودلو در جدول مسترز در کنار شطرنج بازانی همچون کارلسن دست به مهره خواهد شد.

در دور اول این مسابقات، مگنوس کارلسن، قهرمان شطرنج جهان با لوون آرونیان بازی خواهد کرد. ویشی آناند قهرمان ۵ دوره این رقابت‌ها میهمان افتخاری هشتاد و پنجمین دوره این مسابقات است.

chess۲۴ در خصوص این مسابقات نوشت: مگنوس کارلسن که به تازگی قهرمان مسابقات جهانی سریع و برق آسا شده است، برای دفاع از عنوان قهرمانی و کسب نهمین عنوان قهرمانی مسابقات تاتا استیل در گروه مسترز آماده خواهد شد. همچنین کاروآنا مقابل آنیش گیری قرار خواهد گرفت.

در دیگر دیدارهای دور اول، کیمر آلمانی که در فرم درخشانی قرار دارد باید به مصاف شطرنج باز ایرانی برود. این بازیکن آلمانی در مسابقات جهانی آلماتی در بخش سریع مدال نقره را به دست آورد. حریف او، پرهام مقصودلو ۲۲ ساله باید رو در روی این شطرنج باز آلمانی قرار بگیرد. پرهام به عنوان جانشین دیرهنگام “دودا” قهرمان جام جهانی لهستان بازی می کند که در آخرین لحظه به دلایل شخصی مجبور به کناره گیری شد. به احتمال زیاد تمرکز دوباره روی ستاره‌های جوان این مسابقات در جدول چلنجر خواهد بود.

بازی‌ها در ساعت مقرر آغاز می‌شوند اما برای اکثر نقاط جهان با یک ربع تاخیر قابل مشاهده خواهند بود چرا که در این مسابقات قانون ۱۵ دقیقه پخش زنده با تاخیر به منظور جلوگیری از تقلب اضافه شده است. باید گفت که این مسابقات  اولین تورنمنت بزرگ سال ۲۰۲۳ در شطرنج خواهد بود.

به گزارش ایسنا، علیرضا فیرزوجا غایب بزرگ این مسابقات است که در این رقابت‌ها دست به مهره نشده است. هشتاد و پنجمین دوره مسابقات تاتا استیل مسترز یک بازی رفت و برگشتی ۱۴ نفره است که از ۱۴ تا ۲۹ ژانویه در هلند برگزار می شود.

انتهای پیام

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.