تبلیغ‌کنندگان دیگر نمی‌توانند بر اثر جنسیت کودکان بازاریابی خود را در اینستاگرام و فیس بوک انجام دهند.

به گزارش اکوایران به نقل از بلومبرگ – متا، شرکت مادر فیس‌بوک و اینستاگرام گفت که تبلیغ‌کنندگان دیگر نمی‌توانند از جنسیت نوجوانان برای هدف گذاری پیام‌های تبلیغاتی در سایت‌های خود استفاده کنند.

این تنظیمات جدید در ماه فوریه اعمال خواهد شد، از این به بعد تبلیغ‌کنندگان می‌توانند فقط بر اساس سن و مکان نوجوانان بازاریابی کنند. متا درگذشته نیز تبلیغ‌کنندگان را از هدف قراردادن نوجوانان بر اساس فعالیت‌های فیس‌بوکی یا اینستاگرامی آنها منع کرده بود.

متا روز سه‌شنبه در وبلاگ خود نوشت: ما تشخیص دادیم که نوجوانان لزوماً به‌اندازه بزرگسالان برای تصمیم‌گیری درباره استفاده از داده‌های آنلاین مجهز نیستند، مخصوا پیرامون نمایش محصولاتی که برای خرید در دسترس هستند؛ به همین دلیل، گزینه‌هایی را که تبلیغ‌کنندگان برای دسترسی به نوجوانان دارند و همچنین از اطلاعاتی که برای نمایش تبلیغات به نوجوانان استفاده می‌کنیم را محدودتر خواهیم کرد.

نوجوانان همواره جمعیت مهمی برای فیس‌بوک و اینستاگرام بوده‌اند، اگرچه جذب آن‌ها برای فیس‌بوک سخت‌تر بوده؛ چون متا همواره درگیر یک رقابت فزاینده با سایر سرویس‌ها، از جمله یوتیوب و تیک‌تاک بوده است.

تأثیر فیس‌بوک و اینستاگرام بر سلامت روان نوجوانان نیز مورد انتقاد سیاستمداران و قانون‌گذاران قرار گرفته است. برای ایجاد حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی متا، کودکان باید 13 سال سن داشته باشند. این تغییرات که مربوط به تبلیغات هدفمند است نیز برای افراد 13 تا ۱۷ساله اعمال خواهد شد.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.