OpenAI یک مدل زبان جدید GPT-4 را معرفی کرده است که از جهات مختلف از نسخه فعلی GPT-3.5  بهتر عمل می کند. تفاوت اصلی این است که GPT-4 قادر به درک و پاسخگویی به سوالات پیچیده است که با دانش گسترده تر سیستم امکان پذیر شده است.

علاوه بر این، GPT-4 می تواند متن و تصاویر را تشخیص دهد، اما پاسخ ها را فقط در قالب متن می دهد. این سیستم عملکرد در سطح انسانی را در آزمون‌های حرفه‌ای و آکادمیک نشان می‌دهد، اگرچه هنوز در سناریوهای واقعی کمی فاصله دارد. خاطرنشان می شود که GPT-4 آزمون وکالت را پشت سر گذاشت و در بین 10 شرکت کننده برتر قرار گرفت. در حالی که GPT-3.5 امتیاز بسیار بدتری داشت و در بین 10شرکت کننده آخر قرار گرفت.

در میان سایر تغییرات، ما به افزایش پایداری، بهینه سازی سیستم در کل و سایر پیشرفت ها اشاره می کنیم.

در عین حال، توسعه دهندگان هنوز دسترسی به همه را باز نکرده اند. مدل زبان GPT-4 در حال حاضر برای مشترکین ChatGPT Plus در دسترس است. در آینده، این سیستم به محصولات Duolingo، Stripe و Khan Academy اضافه خواهد شد.

قابل ذکر است که چت بات جدید بینگ نیز بر روی همین پلتفرم کار می کند. خود مایکروسافت «صدها میلیون دلار» را برای ساختن ابر رایانه‌ای که چت ربات ChatGPT را اجرا می‌کند، خرج کرده است. این را اسکات گاتری، معاون هوش مصنوعی و فناوری‌های ابری شرکت به رسانه‌ها اعلام کرد.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

نوشته مدل زبان جدید GPT-4 معرفی شد که می تواند با تصاویر کار کند اولین بار در تکنوتیس. پدیدار شد.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.