به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ مجید رنجبر با تشریح وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی تهران در روز جاری گفت: با رصدی که از طریق دوربین‌های مرکز کنترل ترافیک از سطح معابر شهر تهران از وضعیت ترافیکی معابر و بزرگراه‌های پایتخت در صبح شنبه ۲۴ دی ماه صورت پذیرفت، شاهد خلوتی در سطح معابر شهر تهران بودیم.

کارشناس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ افزود: امروز شنبه با توجه به تعطیلی اعلام شده از ابتدای صبح بار ترافیکی خاصی در معابر شهر تهران مشاهده نشد و رفت و آمد خودروها به سهولت انجام و ترافیک روانی را شاهد بودیم.

وی بیان کرد: برخی رانندگان ممکن است با دیدن خلوتی معابر شهر تهران، قصد سرعت و سبقت جهت زودتر رسیدن و یا قصد انجام حرکات نمایشی و لایی کشی که به این دسته از رانندگان توصیه می‌شود فریب خلوتی معابر را نخورند؛ چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت‌های بالا همیشه خطر ساز و خطر آفرین هستند پس با رعایت قانون، همواره با سرعت مقرره در سطح معابر خلوت صبحگاهی و خلوت تردد کنید.

رنجبر همچنین گفت: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور کنترل سرعت‌ها و سبقت‌ها بویژه با استفاده از دوربین‌های لیزرگان در جاهایی که احساس می‌شود سرعت رانندگان افزایش پیدا می‌کند حضور دارند؛ چرا که برخی رانندگان با دیدن خلوتی معابر برخی رانندگان ممکن است سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه و تصادفات دلخراش شوند.

کارشناس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ گفت: رانندگان در صورت خلوتی معابر از عجله و شتاب در معابر خلوت خودداری کرده و می‌بایست با سرعت مطمئنه و حتی کمتر از آن تردد کنند و آن همان سرعتی است که اگر حادثه‌ای مقابل راننده روی داد و اگر خودرو و مانعی مقابل پیش آمد راننده بتواند خودروی خود را به موقع متوقف و از برخورد پرهیز کند.

رنجبر عنوان کرد: در این شرایط رانندگان می‌بایست سیستم‌های گرمایشی خودرو مانند بخاری، برف پاک کن، عاج لاستیک‌ها را بررسی کرده و سپس اقدام به تردد در سطح معابر کنند.

کارشناس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در مسیر غرب به شرق حکیم قبل از باکری یک مورد آبگرفتگی و یخ زدگی داریم که رانندگانی که در این مسیر بویژه در ورودی و خروجی و رمپ ها و روی پل‌ها در این شرایط سرما در حال حرکت هستند می‌بایست از سرعت خود کاسته و با سرعتی کم تردد کنند و به این نکته توجه داشته باشند که معمولاً در این گونه مسیرها یخ زدگی صورت می‌گیرد که رانندگان می‌بایست با سرعت مناسب و مطمئن در این محل‌ها تردد کنند.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.