وزارت بازرگانی ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که به زودی یک کارگروه ویژه در زمینه هوش مصنوعی مولد (AI) راه اندازی خواهد کرد تا ضمن ارائه راهنمایی در مورد نحوه مقابله با خطرات، به فرصت ها و چالش های فناوری های جدید رسیدگی کند.

به گزارش اکوایران، ایالات متحده در حال تشکیل گروه های کاری ویژه برای مقابله با خطرات هوش مصنوعی مولد است.

وزارت بازرگانی ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که به زودی یک کارگروه ویژه در زمینه هوش مصنوعی مولد (AI) برای رسیدگی به فرصت‌ها و چالش‌های فناوری‌های جدید راه‌اندازی می‌کند و در عین حال راهنمایی‌هایی درباره نحوه مقابله با خطرات ارائه می‌دهد. فراهم می کنند.

مؤسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST)، که بخشی از وزارت بازرگانی است، گفت که این کارگروه از داوطلبان متخصص فنی از بخش‌های خصوصی و دولتی استفاده خواهد کرد.

لوری لوکاسیو، مدیر NIST گفت: «این کارگروه سرعت، مقیاس و تأثیر بالقوه هوش مصنوعی مولد و پتانسیل آن برای متحول کردن بسیاری از صنایع و جامعه را بررسی خواهد کرد.»

همچنین بخوانید : آموزش فراموشکاری به هوش مصنوعی

رگولاتورها در سطح جهانی در تلاش برای تدوین قوانینی برای استفاده از هوش مصنوعی مولد هستند – هوشی که می‌تواند متن و تصویر ایجاد کند.

تاثیرات ظهور هوش مصنوعی مولد در بسیاری از رسانه‌ها با تاثیرات ظهور اینترنت مقایسه شده است.

رئیس جمهور جو بایدن این هفته گفت که معتقد است خطرات هوش مصنوعی برای امنیت ملی و اقتصاد باید مورد توجه قرار گیرد و او در این رابطه از متخصصان مشاوره خواهد گرفت.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.