به گزارش خبرنگار مهر، هلال احمر اعلام کرد: اگر بیماران دیالیزی قصد پیاده روی در ایام اربعین را دارند باید نکات اساسی را در نظر داشته باشند.
یکی از مهم ترین توصیه ها به زائران اربعین این است که افرادی که بیماری کلیوی دارند و نیاز به دیالیز دارند، با توجه به حجم جمعیتی که در ایام اربعین به عراق سفر می کنند و امکانات محدود بیمارستان های کربلا و نجف در زمینه دیالیز، امکان دیالیز برای این بیماران وجود دارد.

وجود نخواهد داشت و به همین دلیل بیماران دیالیزی به شدت با مشکلات سلامتی مواجه هستند و از آنها تقاضا می شود زمان زیارت را به زمان دیگری موکول کنند و در این ایام به مشرفه مشرف نشوند.
با توجه به محدودیت های بیمارستان در عراق، به بیماران دیالیزی توصیه می شود با وجود تمام جنبه های معنوی این سفر، از رفتن به این سفر خودداری کنند.

در سال‌های گذشته بیماران دیالیزی در پیاده‌روی اربعین به دلیل ناپرهیزی که در مصرف مواد غذایی انجام می‌دادند، دچار مشکلات عدیده‌ای از جمله تجمع آب در بدن، بالا رفتن فشار خون و … می‌شدند و رساندن این بیماران به بیمارستان به دلیل ازدحامی که در مسیر وجود دارد با مشکل مواجه می‌شد.

همچنین بخوانبد : تهران گرم تر می شود

از سوی دیگر به دلیل کمبود امکانات، بیمارستان‌های عراق حتی توان پاسخگویی به بیماران دیالیزی عراق را هم ندارند. بر همین اساس به دلیل کمبود امکانات بهتر است این گروه از بیماران به پیاده روی اربعین مشرف نشوند.

این بیماران باید قبل از تصمیم به سفر با پزشک خود مشورت و در صورت اجازه پزشک، آخرین آزمایش‌های مربوط به پیوند عضو خود را انجام دهند و در صورتی که وضعیت کلیه (با هر عضو پیوندی دیگر) آنها پایدار بود به مراسم پیاده روی بروند ولی حتماً داروهای پیوند خود را همراه داشته باشند.چون در کشور عراق به شکلی که در ایران این داروها در دسترس است، داروها در دسترس نیست و احتمال یافتن این داروها نیز در عراق کم است.

همچنین زائران باید شرایط نگهداری دارو را رعایت کنند و داروهای خود را حداقل دو برابر میزان مصرف همراه داشته باشند.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.