دانشمندان بیان می کنند که رنگ ها می توانند تاثیرات آرامبخشی برای ما داشته باشند در روحیات، خلق و خو و از لحاظ جسمی.

برای مثال رنگ قرمز بدن را مستعد برای استرس می کند در حالی که رنگ های ملایم تر شما را آرام می کنند. اگرمضطرب هستید سعی کنید با استفاده از رنگ ها این موضوع را برطرف نمایید.

  • آبی

این رنگ صلح آمیز، آرام و ملایم است و دارای قدرت فوق العاده ای در مدیریت استرس است. ذهن شما را آرام می کند منجر به کاهش ضربان قلب و فشار خون می شود و اضراب را نیز کم می کند. هم چنین یک خنک کننده است و اثر قابض دارد. برای دیوارهای اتاق خواب یک انتخاب مناسب است

  • سبز

رنگ استراحت و آرامش است. یکی از رنگ های زیبا در جذب احساسات است به تجدید آرامش کمک می کند. سایه های سبز بژ و زرد کمرنگ می توانند اثرات بسیاری در کاهش تنش های خانوادگی داشته باشند.

  • صورتی

رنگ دیگری در ترویج آرامش و صلح است. در واقع علم فنگ شویی براین باور است که صورتی، انرژی های موجود در اتاق را نرم و لطیف می کند. صلح آن باعث تعادل انرژی های شما می شود. در صورتی که صورتی یک رنگ زنانه به شمار می رود ، اما امروزه همه ی اقشار جامعه و در دکوراسیون خانه نیز از آن استفاده می شود.

  • سفید

سفید نماد شفافیت و طراوت است. در زمان استرس خود را با آن احاطه کنید. یک اتاق کامل سفید ایده آل ترین شکل ممکن برای یک خانم باردار است.

  • بنفش

بنفش به معنای قدرت و صلح است. این ظرفیت را دارد که شما را به تعادل و صلح درونی برساند. هم چنین بنفش برای رشد استخوان و حفظ پتاسیم و تعادل بدن مفید است. گفته می شود که قدرت مدیتیشن را ده برابر می کند. استفاده از گل های بنفش در اتاق نشیمن و یا یک کاناپه بنفش می تواند تعادل خاصی به منزلتان ببخشد.

  • طوسی

بسیاری از ما فکر می کنیم که طوسی یک رنگ کسل کنده و افسرده است اما در حقیقت یک حضور آرامبخش و خنک کننده دارد. زمانی که با عناصر آبی یا سفید ترکیب شود یم فضای آرامبخش را ایجاد می کند.

  • زرد

نکته ی مهم این رنگ این است که شما در لحظه احساس جنب و جوش و پرانرژی بودن می کنید. بنابراین برای شروع روزتان رنگ زرد را در بخش برجسته ای از خانه تان قرار دهید مثلا آشپزخانه . تحقیقات نشان داده افراد در اتاق زرد فعال تر و آگاه تر هستند.

 

 

سپاسگذاریم که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید.

 

 

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.