یک داور فوتبال معتقد است که اگر فرهنگ سازی صورت نگیرد، با VAR هم اعتراضات به داوران ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، وحید کاظمی در حاشیه کلاس دانش افزایی داوران فوتبال اظهار کرد: ما هر سال یک کلاس پیش فصل و یک کلاس نیم فصل داریم که دانش افزایی است. آزمون‌ آمادگی جسمانی هم در زمین فوتبال گرفته شد و خداراشکر اکثر داوران آماده بودند. از دیروز کلاس‌ها برای آنالیز صحنه‌ها بود که توسط مسعود مرادی، مدرس فیفا صورت گرفت. صحنه‌ها بازبینی شدند تا اشتباهات کمتری توسط داوری صورت بگیرد.

او درباره بحث کمک داور ویدیویی گفت: ما از ورود VAR استقبال می‌کنیم و آقای تاج هم در این رابطه صحبت کرد. با این حال ما داوران بین المللی ضرر کردیم چون برای قضاوت در مسابقات بین المللی نیاز به آموزش و کسب گواهینامه مربوط به بحث کمک داور ویدیویی را داریم. فعلا با یک شرکت به توافق رسیده‌اند اما این پروژه زمان‌بر است. آقای تاج گفتند آموزش داوران از چند ماه دیگر شروع خواهد شد.

این داور فوتبال اضافه کرد: به هر حال باید در بحث داوری فرهنگ سازی صورت بگیرد چون اگر VAR هم بیاید، باز هم اعتراضات ادامه خواهد داشت. در جام جهانی هم دیدید با وجود VAR باز هم اشتباهات داوری وجود داشت. این شرایط حاکم است و باشگاه‌ها و بازیکنان باید با داور همکاری کنند.

انتهای پیام

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.