به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری سلامت،علی سلاجقه که در حاشیه نشست هیئت دولت ، در پاسخ به سوالی درباره الزامات مقابله‌ای با آلودگی هوا گفت: انباشت آلاینده‌ها از ۵۰ الی ۶۰سال قبل اتفاق افتاده است و ما در اقیانوسی از آلودگی زندگی می‌کنیم.

وی ادامه داد: با شروع فصل سرما با پایداری جو رو به رو می‌شویم که در نتیجه آن آلاینده‌ها از سطحی مشخص، بالاتر نخواهند رفت و در ارتفاعی پایین قرار می‌گیرند.

سلاجقه از برنامه‌های مشترکی که با شرکت‌های دانش بنیان در دستور کار قرار گرفته است، خبر داد و گفت: سعی داریم طرح ایجاد تلاطم در جو را داشته باشیم و این کار می‌تواند در مقیاسی وسیع اتفاق افتد تا پایداری جو را برهم بزنیم که موجب جا به جایی آلاینده‌ها شود.

وی با اشاره به نبود تلاطم جوی و پدیده غالب باد در سطح شهرهای آلوده گفت: وزارت کشور در حوزه توسعه حمل و نقل برقی، ۱۳۰۰ دستگاه اتوبوس برقی سفارش داده است که انشاالله به زودی‌ به ناوگان حمل و نقل عمومی کلان شهرها می‌پیوندد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین از ترویج موتورسیکلت‌های برقی خبر داد و ابراز امیدواری کرد شهرداری‌ها و وزارت کشور هرچه زودتر قراردادها را عملیاتی کنند.

سلاجقه با اشاره به اعلام آمادگی وزارت صمت برای تولید وسایل برقی و رفع نیاز سیستم حمل و نقل کلان شهرها گفت: در بحث صنایع و سوخت به سمت کاهش سولفور حرکت می‌کنیم و با جدیت این کار را دنبال می‌کنیم.

وی از تحقق پروژه سوخت پاک در اصفهان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: گاه در آئین نامه‌ها و قوانین موضوعاتی را مشاهده می‌کنیم و معتقدیم ظرف و مظروف باید همخوانی داشته باشد؛ به عنوان مثال وقتی استاندار سوخت یورو۶ به تصویب می‌رسد، خودروی تولیدی هم می‌بایست در همین تراز تعریف شود.

سلاجقه در گفتگو برنامه «رویداد » رادیو گفت‌وگو گفت: متاسفانه ظرف هنوز از قابلیت لازم برخوردار نیست ولی ما می‌خواهیم از سوختی با کیفیت استفاده کنیم.

این خبر باز نشر از منبع بوده و تودی بلاگ هیچ مسئولیتی در قبال صحت آن نداد.